Don’t Be Afraid: Mirosław Zbrojewicz zdradza datę premiery

Polski aktor mówi po angielsku, a swoje dopowiadają amerykańscy jutuberzy.

Podczas swojej 30-letniej pracy w policji widział już ponoć wszystko… ale jednej sprawy nigdy nie rozwiązał. Mirosław Zbrojewicz, który w policyjny mundur wciska się chętnie i często (że przypomnę jego role w „Szadzi”, „Sforze”, „Asie”, „Trzecim oficerze”, „Matkach, żonach i kochankach” oraz w „Kryminalnych”) wcielił się w glinę również w trailerze Don’t Be Afraid. W swoim monologu aktor tłumaczy, że na wolności jest nieuchwytny psychopata. Jego wypowiedzi ilustrują zaś przebitki z gry oraz cytaty z tzw. influencerów.

Dla przypomnienia: produkcja Broken Arrow Games pozwoli nam wcielić się w porwanego jedenastolatka, który stara się wydedukować gdzie jest i dlaczego się tu znalazł. Z czasem przypomina sobie, że w jego zniknięcie był zaangażowany tajemniczy mężczyzna w masce i nabiera niejasnego wrażenia, że ktoś obserwuje jego zmagania w tajemniczym kompleksie. Twórcy obiecują moc sekretów, trzy zakończenia, zróżnicowanych przeciwników i dwanaście lokacji.

Od lipca dostępny jest darmowy prolog Don’t Be Afraid – The First Toy. Pierwsi odbiorcy ocenili demo ciepło (92% ocen użytkowników Steama jest pozytywnych, ogółem wystawiono 470 opinii). Gracze porównują tytuł do Amnesii i Layers of Fear, doceniają wybór młodziutkiego protagonisty, chwalą atmosferę i jump scare’y, które ponoć spełniają swoje zadanie. Całkiem niedawno Hydra Games (wydawca) pochwaiło się, że po prequel sięgnięto już 100 tys. razy.

Dzięki powyższemu dowiedzieliśmy się, że pełna wersja zadebiutuje już 17.12.