Game Jam 2020 ma banalną nazwę i pulę nagród sięgającą 60 tys. zł

Organizacji podjął się duet ARP Games & Agencja Rozwoju Przemysłu, natomiast PAIH obiecał wysłać zwycięzców do Dubaju.

Dowcipnie trzeba zauważyć, że maratony tworzenia gier na czas, a więc idea, która narodziła się w internecie, powróciły do macierzy. Choć tegoroczny Global Game Jam odbył się stacjonarnie (rozmówiliśmy się zresztą z uczestnikami w specjalnym wydaniu naszego podcastu), uczestnicy edycji zaplanowanej na 2020 spotkają się co najwyżej na Discordzie. Efektem ubocznym pandemii jest jednak wykwit ciekawych inicjatyw, chociażby naszej akcji #ZostanWdomuRobGry.

Na podobny pomysł wpadły ARP Games i Agencja Rozwoju Przemysłu, które w najbliższy weeekend (27-29.11) ruszą z Game Jamem 2020, 40-godzinnym maratonem, którego uczestnicy będą rywalizować o nagrody pieniężne. Zdobywcy pierwszego miejsca mogą liczyć na 30 tys. zł, ci, którzy staną na drugim stopniu podium otrzymają 20 tys., a brązowi medaliści: 10 tys. Dodajmy, że dzięki wsparciu PAIH-u autorzy nagrodzonej produkcji wezmą udział w targach Dubai EXPO 2020.

Udział jest bezpłatny, zainteresowanych odsyłamy na stronę, za pośrednictwem której mogą zarejestrować swój zespół. Jeszcze dziś powinniśmy poznać temat przewodni jamu (na facebookowym wydarzeniu trwa głosowanie, zainteresowani mogą głosować na takie kategorie jak: Connect & Share, No borders oraz Solidarity).

Jeżeli wciąż zastanawiacie się nad udziałem, zapraszamy do naszej publicystyki, w której piszemy „O jamach bez słodzenia„. Weterani podobnych imprez tłumaczą, jakie korzyści może przynieść udział w jamie, mają też dla żółtodziobów garść cennych wskazówek.