Darkwood do odebrania za darmo

Kwasowi czarodzieje oczarują wszystkich chętnych!

Darkwood to ewenement. Oczywiście jego rozgrywkę jesteśmy w stanie wpisać w pewne ramy (toć wykapany survival horror!), trudno jednak wytłumaczyć, jak wielką rolę odgrywają w eksploracji  rozpikselowana oprawa i oszczędna reżyseria dźwięku.

Wydany w zamierzchłym 2017 tytuł zaskarbił sobie przychylność zarówno użytkowników Steamma (94% z ponad 12 tys. wystawionych przez nich ocen jest pozytywna) , jak i profesjonalnych dziennikarzy (metakrytyczna średnia zatrzymała się na 80%). Dodajmy, że po latach projekt znalazł naśladowców (czerpie z niego chociażby rodzimy Lumencraft).

Nic w tym zresztą dziwnego; Darkwood oferuje zdrowy miks eksploracji proceduralnie generowanych przestrzeni, craftingu, przygodówkowych interakcji, nierównych starć i zupełnie autorskich mechanizmów. W dodatku Polki i Polacy dostrzegą w buildzie kilka nawiązań do czasów słusznie minionych.

Debiut Acid Wizards Studio od dziś ma być dostępny za darmo (za pośrednictwem Epic Games Store’a).

Równolegle możemy pobrać Jam & Earl: Back in the Groove, hołdującą klasycznym grom konsolowym komedię, która chce nas skusić dziewięcioma grywalnymi bohaterami i możliwością zabawy w trybie dla wielu graczy.

Dla porządku dopowiedzmy, że ww. prezenty sprawią, że z oferty wypadną bezpłatne buildy Rising Hell oraz Slain: Back from Hell. Jeżeli jeszcze nie przypisaliście ich do kont – lepszej okazji nie będzie!