Danger Scavenger z datą premiery, zwiastunem i demem

Przebieżkę po opanowanych przez roboty dachach rozpoczniemy szybciej niż sądzicie.

Danger Scavenger to kolejna (obok Ghostrunnera) dynamiczna gra akcji w cyberpunkowych dekoracjach. W tym jednak wypadku kamera wisi wysoko nad głowami, a my kontrolujemy bohatera na modłę znaną z twin stick shooterów. Na drodze naszego wyrzutka z korpoświata stają reprezentanci zbuntowanego AI –  roboty w przeszło trzydziestu wariantach, ich podkręcone wersje oraz bossowie.

Autorzy określają Danger Scavengera mianem „roguelike skyline crawlera” i obiecują swobodę wyboru ścieżki zniszczenia – większe wyzwanie oznacza lepsze nagrody. Łupów nie zabraknie, bo z dymiących wraków wyrwiemy dziesiątki rodzajów futurystycznych spluw i gadżetów zaczepno-obronnych, a protagonistów dodatkowo zróżnicują ich klasy. Te na starcie otrzymamy cztery – będzie i zwinny złodziej, i mocarny człowiek-demolka – w sam raz do czteroosobowego co-opa.

Danger Scavenger pojawi się 17 czerwca na Steamie, GOG-u, Humble Store i w katalogu Nvidia GeForce Now. Data konsolowej premiery ma zostać ujawniona „w niedalekiej przyszłości”. Z okazji trwającego Digital Dragons Indie Celebration do piątku można pobrać steamowe demo tytułu, który doczekał się również okolicznościowego trailera.

Powiązane gry: