Danger Scavenger: Rakiety, lasery i inne bajery

Polski roguelike ucieka z lochów na dachy.

Nowa gra Star Drifters (Driftland: The Magic Revival) przypomniała o sobie krótkim zwiastunem. To niezła okazja, by przyjrzeć się protagonistom oraz wsłuchać w ilustrującą rozgrywkę elektronikę.

Warszawski rogalik zabierze nas do cyberpunkowego świata, w którym sztuczna inteligencja A.I.O.N.E. uzyskała samoświadomość i podburzyła maszyny do walki przeciw dawnym panom. Jako tytułowi Scavengerzy przemierzymy dachy drapaczy chmur, na których rozprawimy się z ponad 30 rodzajami przeciwników. Twórcy planują oddać w nasze ręce sześciu protagonistów (o zróżnicowanych zdolnościach i specjalizacjach), którzy ruszą na bój bądź w singlu, bądź w czterosoboowej kooperacji. Jak przystało na roguelike’a: podczas zabawy natrafimy na generowany losowo loot (ponad 30 broni, ponad 50 przedmiotów), a znaleziska będą wchodzić ze sobą w synergie.

Gra zadebiutuje na pecetach w drugim kwartale tego roku, pod koniec 2020 sprawdzą ją również użytkownicy PS4, Xboksa One i Switcha. Zainteresowanych odsyłam do steamowej karty katalogowej Danger Scavenger.