Cyberpunk 2077: Z kamerą w Night City

Zwiastun! Gameplay! Wizje z cudzych wspomnień! Anime?!

Jak się okazuje, przełożone o tydzień Night City Wire otworzyło nowy cykl materiałów, w których CD Projekt Red chce przybliżać poszczególne aspekty Cyberpunka 2077. Pierwszy odcinek został opublikowany w ramach IGN Summer of Gaming. Trwający 25 minut materiał rozpoczął się zwiastunem, który mimo mnogości scenerii, zdarzeń i wulgaryzmów powstał z użyciem materiałów wyłącznie z prologu. Nic więc dziwnego, że pojawia się w nim nasz pokaźnych gabarytów kompan Jackie i dowiadujemy się, gdzie i za czym będziemy się w grze uganiać.

A może wolicie wariant dający przedsmak polskiego dubbingu?

Po omówieniu kilku elementów zwiastuna CDP Red przypomniało o bezpłatnej aktualizacji gry zakupionej na konsolach obecnej generacji. Następnie otrzymaliśmy zapowiedź planowanego na 2022 rok anime, nad którym pracują Netflix i japońskie studio Trigger. Fabuła „Cyberpunk: Edgerunners” nie będzie ściśle powiązana z grą.

I wreszcie na koniec sporo uwagi prowadzący Night City Wire poświęcili Braindance’owi, czyli technologii umożliwiającej odtwarzanie w detalu cudzych wspomnień. Jak zapowiadają twórcy gry, Braindance będzie stanowił istotną część rozgrywki. Wygląda na to, że dzięki niemu otrzymamy (dużo) bardziej wyrafinowaną wersję „śledztw” z Wiedźmina 3. Braindance pojawia się w drugiej połowie poniższego materiału.

Jeśli macie ochotę obejrzeć całe Night City Wire – odsyłamy poniżej:

Premierowy odcinek Night City Wire zakończył się przypomnieniem o rychło spadającym embargu na publikację wrażeń z gry, pokazywanej w ostatnich dniach mediom z całego świata. Dziennikarze i influencerzy donosili, że mieli na wędrówkę po Night City około czterech godzin. Przegląd wrażeń z polskiego podwórka zebraliśmy dla Was w tym miejscu.

Usłyszeliśmy także, że kolejny epizod serii trafi do sieci już za kilka tygodni. Jeśli to, co zobaczyliście, podoba się wam, zajrzyjcie też na GOG.com, gdzie do 4 lipca czeka bezpłatna paczka cyberpunkowych materiałów wysokiej jakości. Możecie też kupić komplet gier Redów za niecałe 260 zł, przy okazji otrzymując zniżki na rozmaite gadżety.

Powiązane gry: