Cyberpunk 2077 wraca dziś na PS Store’a… tylko jakim kosztem?

Wygląda na to, że w konsolowym Night City zaczął się lockdown.

Jak informowaliśmy, blockbuster CD Projetu wraca dziś na cyfrowe witryny sklepu PlayStation. To radosna wiadomość, choć niepokoić mogło udostępnione IGN-owi stanowisko Sony, w którym czytamy:

„Możemy potwierdzić, że Cyberpunk 2077 ponownie pojawi się w PlayStation Store od 21 czerwca. Użytkownicy nadal będą doświadczać problemów z wydajnością edycji PS4, a CD Projekt nadal poprawia stabilność na wszystkich platformach. Dla najlepszych wrażeń zalecamy grę na PS4 Pro lub PS5”.

Podobny komunikat wydali zresztą Redzi:

Udostępniony kilka dni temu patch 1.23 sytuacji właścicieli „gołego” PlayStation 4 nie rozwiązuje, studio naprawiło natomiast garść bugów związanych z questami, poprawiło efekty wizualne oraz wprowadziło usprawnienia dedykowane pecetom i Xboksom. Pełna lista zmian jest dostępna pod tym adresem.

W sieci zaczęły pojawiać się nagrania rozgrywki ze zaktualizowanej rozgrywki na PS4 i… nie wygląda to różowo. Drogi stały się puste, a przechodniów na ulicach jak na lekarstwo.

https://www.youtube.com/watch?v=XuWoNaLKPeM

Dla porównania: tak gęstość ruchu wyglądała w okolicach łatki 1.1:

https://www.youtube.com/watch?v=3uvsspMY7yQ

Dodajmy, że choć tytuł jest grywalny, wciąż miewa problemy z osiągnięciem stabilnych 30 klatek na sekundę.

Głos na temat produkcji zabrał niedawno Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment. Jak stwierdził w wywiadzie udzielonym serwisowi Axiom:

– To (usunięcie Cyberpunka 2077 – dop red.). była trudna decyzja, ale ostatecznie musieliśmy zadziałać w interesie społeczności PlayStation, a nie świadomie sprzedawać grę, która może okazać się dla nich kiepskim doświadczeniem.