Cyberpunk 2077: Widmo wolności z datą premiery

Keanu Reeves na scenie Xbox Games Showcase oznaczać mogło tylko jedno. Prezentację Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.

„Widmo wolności” jest utrzymanym w szpiegowskim klimacie dużym rozszerzeniem do podstawowej wersji gry i będzie osadzone w zupełnie nowej dzielnicy Dogtown olbrzymiego miasta Night City. CD Projekt RED kazało nam czekać 9 miesięcy na kolejną prezentację, ale teraz wiele rzeczy stało się jasnych.

Przede wszystkim data premiery. Dodatek zadebiutuje 26 września tego roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Ujawniono też cenę, jaką trzeba będzie zapłacić za Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. W przedsprzedaży na PC (Steam, GOG, Epic Games Store) i konsoli Xbox kosztuje on 99/100 zł, a na PS5 – 134 zł. Są też atrakcyjne cenowo zestawy z grą podstawową, która jest wymagana do grania w rozszerzenie.

Jak informuje serwis Gry-online.pl, wraz z premierą Phantom Liberty, nadejdzie sporo zmian i nowości w grze. Zmniejszy się liczba perków, ale zyskają one na sile, dojdzie nowa umiejętność Relic, będzie można prowadzić ostrzał z wnętrza pojazdu, część maszyn otrzyma własne uzbrojenie, znacznej poprawy doczeka się system policji. Wraz z dodatkiem pojawią się nowe małe zadania, zlecenia kurierskie i sekrety czekające na odkrycie.

Przypomnijmy: premiera Cyberpunk 2077: Widmo wolności – 26 września.