Cyberpunk 2077 otrzyma powieść

Za inicjatywą stoi polski pisarz, który ma na koncie także scenariusz „Cyberpunk: Edgerunners”.

Warszawskie RPG przeżywa renesans popularności! Wszystko za sprawą udanego debiutu dostępnego na Netflixie anime, o którego ciepłym przyjęciu pisaliśmy szerzej w tym newsie.

Redzi zamierzają nadal rozwijać uniwersum… i nic w tym dziwnego, wszak gra sprzedała się dotychczas w 20 mln egzemplarzy. Dotychczas studio zapowiedziało Projekt Orion, a więc pełnoprawną kontynuację oraz dodatek Phantom Liberty. Ponadto Bartosz Sztybor kontynuuje prace nad serią cyberpunkowych komiksów, a przed premierą rynek zalały cyberpunkowe adidasy, energetyki, Sprite’y, fotele gamingowe i karty graficzne.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, pisarz Rafał Kosik opracowuje książkę „Bez przypadku”, której wydaniem zajmie się wydawnictwo Orbit Books. Trafi ona do księgarni już 8 sierpnia 2023 r. Dodajmy, że tego samego dnia przeczytają ją czytelnicy w Wielkiej Brytanii i w Polsce.

Kosik zasłynął jako autor młodzieżowych serii („Felix, Net i Nika” i „Amelia i Kuba”) oraz powieści „Mars”, „Vertical” i „Różaniec”. Ponadto był współscenarzystą wspomnianych „Edgerunnersów”.

Opis jego nowej książki jest lapidarny. Na stronach wydawnictwa czytamy:

„Grupa nieznajomych dokonała napadu w Night City, obrabowując konwój przewożący kontener należący do korporacji Militech. Jedyną wspólną cechą członków grupy jest fakt, że wszyscy zostali zaszantażowani, by wziąć udział w przestępstwie – nie mają jednak pojęcia, jak potężny jest ich pracodawca ani po co mu skradziony artefakt.

Gang – składający się z weterana, który stał się renegatem, uśpionego agenta Militechu, komputerowca, ripperdoka i techie – musi nauczyć się przezwyciężyć swoje różnice, by nauczyć się współpracować, a tajemnice jego członków nie wyszły na jaw, nim będą oni gotowi ruszyć na kolejny skok”.