Cyberpunk 2077: Gangs of Night City trafiło na Kickstartera

Czy planszówkowy Cyberpunk 2077 powtórzy sukces planszówkowego Wiedźmina?

Stary Świat, którego CD Projekt opracował we współpracy z wydawnictwem Go On Board, zebrał na Kickstarterze niemal 7 mln funtów. Gdy piszę te słowa Cyberpunk: Gangs of Night City ma na koncie „raptem” 200 tys. dolarów.

Oczywiście kwota ta z pewnością wzrośnie, zbiórka dopiero się rozpoczęła, a do jej zakończenia pozostały dwa tygodnie… Raczej jednak wątpliwe, by pobiła ona wiedźmiński rekord.

Planszówkowa adaptacja ma pozwolić na zabawę bądź solo, bądź w grupie do czterech graczy. Wcielimy się przedstawicieli pustoszących Night City gangów (Tyger Claws, Valentinos, Maelstorm, Voodoo Boys), z których każdy ma dysponować unikalnymi skillami i jednostkami.

Sesja potrwa od 90 do 120 minut. Zwiastun rozgrywki możecie podziwiać poniżej:

Ozdobę tytułu mają stanowić postaci rodem z gry Redów (m.in. Johnny, Goro, Jackie, Judy i Rogue). Dodajmy, że za 110 dolarów otrzymamy dwustronną planszę, kilkadziesiąt kart, żetonów i śliczne figurki. I że zakup gry za pośrednictwem Kickstartera zagwarantuje także pewne bonusy:

Za grę odpowiada CMON (Zombicide, Bloodborne: The Board Game), zaś jej projektu podjęli się Eric Lang i Andrea Chiarvesio (Marvel United). Możecie ją nabyć pod tym adresem (pudełka z Gangs of Night City powinny do Was dotrzeć w połowie 2023).