CRPK zapowiada program wsparcia prototypów

Wpierw jednak musimy, jako branża, opowiedzieć o naszych potrzebach podczas Game Industry Conference.


Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (o którym więcej pisaliśmy w tym newsie) pracuje nad pionierską inicjatywą 3PRO, a więc Programem Projektowania Prototypów. Ma ona wesprzeć przede wszystkim młode zespoły. By jednak miała ręce i nogi – musicie trochę urzędnikom pomóc. W jaki sposób?

  • W czwartek (06.10) między 13:00 a 17:00 w pawilonie GIC (czyli Poznań City Center) odbędą się konsultacje społeczne, w których nieodpłatnie, nawet bez biletu na PGA czy wejściówki na GIC-a, mogą wziąć udział wszyscy chętni twórcy gier. Zapisać można się na nie pod tym adresem.
  • Na niedzielę (09.11) między 12:00 a 14:00 planowany jest z kolei roundtable. Do udziału w dyskusji ma uprawniać bądź bilet na GIC-a, bądź karta wystawcy PGA.
  • Przez wszystkie dni targów przedstawiciele Centrum Przemysłów Kreatywnych będą obecni na swoim stoisku w strefie B2B GIC (Poznań City Center).

Administracja publiczna chce zapytać twórców o to, czym powinni kierować się urzędnicy, wybierając prototypy do finansowania, jaka powinna być wysokość pojedynczej dotacji (i ewentualne dodatkowe warunki jej udzielenia). Ponadto jej przedstawiciele są ciekawi Waszych wniosków z dotychczasowych programów.

Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych to gospodarz tworzonych wespół z Fundacją Indie Games Polska Meet UP-ów i współorganizator polskiego stoiska podczas targów PAX West w Seattle. Nowa instytucja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ruszyła w czerwcu tego roku.