CI Games szuka inwestora

Twórcy cyklu Sniper: Ghost Warrior „rozpoczęli proces przeglądu opcji strategicznych”.

 Jak czytamy w komunikacie giełdowym:

„Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest rozwój spółki oparty o dotychczasową strategię prowadzący do maksymalizacji wartości dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy. W trakcie procesu przeglądu opcji strategicznych zarząd spółki będzie brał pod uwagę różne opcje, w tym pozyskanie strategicznego inwestora branżowego”.

W rzeczonym „przeglądzie” warszawiaków wspomoże międzynarodowa firma inwestycyjna Drake Star, która poda pomocną dłoń „w szczególności w negocjacjach i wyborze strategicznego inwestora branżowego”. Zarząd CI Games zastrzega jednak, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła, nie ma też pewności, czy (kiedy?) zapadnie.

Wciąż nie znamy wyników finansowych CI Games za II kwartał 2021, ale można się spodziewać, że będą one wysokie. Wydany na początku czerwca Sniper Ghost Warrior Contracts 2 „przyciągnął trzy razy więcej graczy niż część pierwsza” i zebrał całkiem niezłe oceny. Zainteresowanie produkcją podbijają również DLC.

Gdy pisze te słowa za akcję CI Games wynosi 1,54 zł, co przekłada się na kapitalizację na poziomie 282,6 mln zł.