Cooking Simulator – Shelter jest tuż za rogiem

Dodatek wprowadzający m.in. strzelanie do mutantów zaczynał jako primaaprilisowy żart. Wkrótce przekonamy się, czy jego autorom będzie do śmiechu.

Cooking Simulator potęgą jest i basta, o czym donosiliśmy zresztą całkiem niedawno. „Podstawka” sprzedała się w 700 tys. egzemplarzy, a płatne dodatki (Pizza, Cakes and Cookies, Cooking with Food Network) rozeszły się w dodatkowych 400 tys. egzemplarzy.

Gdy 1 kwietnia zespół Big Cheese Studio obwieścił istnienie postapokaliptycznego Cooking Simulator: Shelter, wpisaliśmy tę zapowiedź w prima aprillisowe żarty polskiej branży. Shelter nie tylko jednak istnieje, ale w dodatku wkrótce się ukaże. Konkretniej: 18 listopada.

„Przygotowaliśmy dla graczy wiele ciekawych urozmaiceń, w tym m.in. tryby polowania oraz rolnictwa. Użytkownik otrzyma także nowe mechaniki w postaci polowania na mutanty i wykorzystywania ich mięsa do przyrządzenia potraw, a także możliwość uprawy roślin na podziemnej farmie”.

– reklamuje Łukasz Dębski, prezes Big Cheese Studio. Zwiastujący nowości trailer możecie obejrzeć poniżej.

W informacji prasowej przypomniano ponadto, że trwa pierwsza publiczna oferta akcji spółki. Pozyskany w ten sposób kapitał przeznaczy ona na produkcję trzech autorskich tytułów:  B17 SquadronPizza Empire i niezapowiedzianego jeszcze projektu.