Children of Morta: Miał być mały, płatny dodatek, będzie duży i darmowy

Dobra, dobra, co z online’owym co-opem?

I na to pytanie znajdzie się odpowiedź w ujawnionej właśnie odezwie developerów, ale nie uprzedzajmy faktów. W grudniu 2019, na krótko po premierze, duet Dead Mage & 11 bit studios przedstawił plany na rozwój hack’n’slasha. Od tego czasu otrzymaliśmy m.in. kolejną grywalną postać, czy DLC ze zwierzakami (które pomogło zebrać 200 tys. dla organizacji non profit).

To jednak wcale nie koniec dodatków, choć „mapa drogowa” musiała ulec lekkiej modyfikacji.

Jak piszą twórcy:

„Nasz pierwotny plan na ostatnie trzy aktualizacje był prosty: 1) zapewnić raczej dość prosty „endless mode”; 2) następnie funkcję online’owej kooperacji i, last but not least: 3) stworzyć spory kawałek płatnej zawartości, który będzie dostępny jako osobny tryb rozgrywki”.

Doświadczenia z pracy nad poprzednimi dodatkami miały jednak nauczyć autorów, że warto znacząco rozwinąć koncept endless mode’a… i tak oto narodził się pomysł na Family Trials, rozszerzenie, które – wbrew zapowiedziom – otrzymamy za darmo („by podziękować graczom za wsparcie nas, poprzez kupno Paws and Claws Charity DLC„).

11 bit zaprezentowało zresztą nowiny w akcji:

Warszawiacy zapewnili również, że trwają prace nad sieciową kooperacją… acz żadnej konkretnej daty nie podali. Cóż, dobre i to.