Children of Morta: Ancient Spirits debiutuje

Potomstwo Morty robi się coraz liczniejsze (i coraz bardziej uduchowione!).

Ze zbitką sekwencji fabularnych i roguelike’owych mechanizmów kojarzy się dziś przede wszystkim zwycięzca Digital Dragons Awards, ale na rok przed jego premierą ogień z wodą pożeniło Children of Morta. Od dnia debiutu koprodukcja Dead Mage & 11 bit studios doczekała się serii rozszerzeń: m.in. kolejnej grywalnej postaci, charytatywnego DLC ze zwierzakami, trybu Family Trials czy baśniowego słuchowiska.

Najnowszy z dodatków, wycenione na 17,99 zł Ancients Spirits, pozwala nam sprawdzić w boju kolejną bohaterkę. Inspirowana perskimi legendami Yajouj’Majouj kusi przede wszystkim dwoma stylami walki (płynnie przełącza się ona między energetycznymi wyładowaniami i magnetyczną mocą).

Pozostali Bergsonowie otrzymali natomiast maski (nie mają one wpływu na rozgrywkę, ale prezentują się niczego sobie), pięć boskich reliktów i tyle samo talizmanów oraz błogosławieństw.

Ponieważ gra spuchła, 11 bit ruszyło na Steamie ze sprzedażą „Edycji kompletnej”, która zawiera podstawkę i każde z ww. DLC. Dodajmy, że w dniach 7-14 października na platformie Valve odbywa się wyprzedaż wydawcy. Dzień później sprawdzimy na Switchu dema nie tylko Morty, ale i Moonlightera.