Chernobylite się poprawia i rusza na konsole

Z promieniowaniem nie ma żartów, gra faktycznie mutuje!

Od przeszło roku ufundowany na Kickstarterze survival horror, którego akcja dzieje się w pobliżu najsłynniejszej elektrowni jądrowej świata, jest dostępny w steamowym wczesnym dostępie. Gliwickie The Farm 51 bynajmniej od tego czasu nie próżnowało, to uzupełniło zonę o centrum Prypeci, to dodało do builda słynny Czerwony Las. Przypomnijmy zresztą, że plany na rozwój gry zespół rozpisał zawczasu.

Studio właśnie ogłosiło, że dzięki współpracy z All in! Games Chernobylite trafi w przyszłym roku na „konsole nowej i obecnej generacji”. Przy okazji udostępniono świeżutki zwiastun, na którym nie brak tajemniczych burz, mutantów, płomieni i wybuchów.

Zapowiedzi konsolowych portów idą w parze z obniżką; jeszcze przez kilka godzin możemy kupić tytuł za niespełna 70 zł (-30%). Niejako przy okazji pochwalono się „Mega Patchem”, który wprowadza do zabawy dwa nowe questy oraz kolejne lokacje i bronie, poprawia też AI patrolujących zonę żołnierzy. Pełną listę nowin i poprawek znajdziecie pod tym adresem.