Cenega nowym dystrybutorem Cyberpunka 2077

W związku z upadkiem CDP-u opiekę nad polskim blockbusterem przejmie Cenega.

Pod koniec stycznia donosiliśmy (jako pierwsi w Polsce!) o masowych zwolnieniach w CDP, a więc: u jednego z najbardziej zasłużonych polskich dystrybutorów(*). Publikując materiał, zadaliśmy pytanie: co dalej z zamówieniami przedpremierowymi Cyberpunka 2077? Przedstawiciele CDP i CD Projektu nie zdecydowali się wówczas zabrać głosu w tej sprawie. W mediach społecznościowych tytułu pojawiła się jednak informacja, że „zostaną (one) zrealizowane”.

Już wiadomo, że CD Projekt porozumiał się w tej sprawie z Cenegą, która zajmie się pudełkowym wydaniem gry w Polsce (do jej oferty trafią również inne tytuły studia, w tym Wiedźmin 3: Dziki Gon).

Warto dodać, że firmy współpracują ze sobą od kilku lat na rynku czeskim, słowackim i węgierskim. Na mocy wcześniej zawartej umowy, Cenega jest także dystrybutorem gry Cyberpunk 2077 na Węgrzech.


– czytamy w oświadczeniu dla prasy.

Cyberpunk 2077 ukaże się już 17 września na pecetach, PS4 i Xboksie One (całkiem niedawno potwierdzono, że gra zmierza również na kolejną generację konsol).

(*) Dla porządku przypomnijmy: nie ma on nic wspólnego ani ze sklepem CDP.pl, którego właścicielem jest Merlin, ani z grupą CD Projekt (w tym szczególnie z CD Projekt Red).