Broken Ranks: Znamy (niedokładną) datę premiery

W klasycyzującego rolpleja Whitemoon Games zagramy już za chwileczkę, już za momencik.

Po serii czerwcowych i wrześniowych testów wrocławianie są niemal gotowi, by wrzucić na nasze dyski twarde izometrycznego MMORPG-a, który ponoć czerpie inspiracje z cyklów Baldur’s Gate (eksploracja) i Heroes of Might & Magic (starcia). W ich Broken Ranks zagramy już w styczniu (dokładna data premiery zostanie doprecyzowana nieco później).

Krzysztof Danilewicz tłumaczy, że dodatkowe miesiące pozwolą na szlify, zareagowanie na feedback zebrany podczas bety oraz dodatkowe prace nad zapowiedzianymi wersjami językowymi (w tym polską). W tzw międzyczasie zespół pochwalił się rozbudową oficjalnej strony (do której niniejszym odsyłamy).

Na zachętę dostaliśmy krótki zwiastun.

Tytuł stanowi duchowego następcę MMORPG-a The Pride of Taern. Podobnie jak on: ma kusić turową walką i „dojrzałą” fabułą.

„Wciel się w Taernijczyka, który przez najazd hord Utoru został zmuszony do opuszczenia ojczyzny. Poznaj historię swojego bohatera i napisz ciąg dalszy, wpływając na losy walki Taernijczyków o swój kraj.

Broken Ranks to historia o rozbitych przez wroga szeregach i ich jednoczeniu. To opowieść wygnańca, szukającego swojego miejsca w nowym świecie. To opowieść bohatera, który musi znaleźć w sobie siłę, aby odzyskać to, co mu zabrał najeźdźca. To opowieść o brutalnej rzeczywistości, w której każdy dzień przynosi nowe wyzwania, ale i szanse”.

– czytamy na wspomnianej wcześniej stronie oficjalnej.