Broken Ranks: Otwarta beta już w weekend

Rzadko mamy okazję pisać o polskich MMORPG-ach fantasy.

Kiedy wspominaliśmy o Broken Ranks po raz pierwszy, tytuł wrocławian z Whitemoon Games szykował się do startu zamkniętych testów. W najbliższy weekend serwery staną otworem dla wszystkich zainteresowanych – publiczna beta wystartuje o godzinie 21 w piątek i potrwa pełne trzy doby. To okazja, by przekonać się, jak wygląda współczesna wersja tytułu, który dziesięć lat temu debiutował jako przeglądarkowe Pride of Taern, a teraz otrzymuje całkowicie odświeżoną oprawę oraz przemodelowaną mechanikę rozbijania głów złowrogim bestiom.

Izometryczne Broken Ranks osadzono w świecie fantasy, któremu zagrażają siły zła odpierane przez, a jakże, bohaterskich awatarów graczy. Powołując się na powinowactwo z seriami Baldur’s Gate i Heroes of Might & Magic, autorzy obiecują także ambitną, „dojrzałą” fabułę oraz zabawę w odbudowę królestwa. W otwartej becie do dyspozycji otrzymamy „rozbudowany prolog”, w którym wystąpią poddane renowacji lokacje i stwory znane weteranom pierwowzoru. I chociaż czekają nas czyny godne bohaterów, nowy zwiastun sugeruje, że i świnie przyjdzie nam prowadzać.

Klienta gry pobierzecie z tej strony. Na razie Broken Ranks pozostaje zarezerwowane dla posiadaczy Windowsa, ale w dalszej kolejności twórcy planują opublikować wydanie mobilne oraz wersję na Maca.