Saghala: Heroes of the Last World – Zbiórka na krakowskie postapo

Choć to intrygujący projekt, raczej nie wróżymy mu crowdfundingowych sukcesów.

Krakowskie KovalGames ma na koncie retroplatformówkę Dark Minute: Kira’s Adventure. Niewielka liczba recenzji użytkowników (4) i skromny „peak” graczy na Steamie (3) świadczą, że tytuł raczej nie zrobił furory… być może jednak był on jedynie wprawką przed większym projektem?

Zapowiedziana właśnie Saghala to miks przygodówki, strategii i karcianki. Jako przedstawiciel jednej z dwóch frakcji (Flaming Skull i Brotherhood of Atom) walczymy od dominację nad postapokaliptycznym światem a.d. 2081. Studio obiecuje „ogromny” świat (4 różne biomy), możliwość rozwoju tak bohatera, jak i własnej osady, czarny humor i karciankowe bitwy. Dodajmy, że obok kampanii dla jednego gracza dostaniemy także tryb PvP.

Więcej o produkcji dowiecie się z jej steamowej karty katalogowej. Saghala próbuje też zebrać środki na IndieGoGo… sęk w tym, że zbiórka nie sprawia wrażenia przygotowanej. Od wczoraj Koval Games zebrało raptem 170 zł (ogółem zażyczyło sobie aż 95 tys. zł).

W zamkniętą betę tytułu zagramy we wrześniu, pod koniec roku build trafi do early accessu. Oficjalny debiut planowany jest natomiast na enigmatyczny 2023.