Baldur’s Gate 3: Polacy pomagają przy grze!

The Knights of Unity dołożyło cegiełkę do sukcesu Disco Elysium, Anshar Studios wspomoże autorów Baldur’s Gate’a 3.

O szczegółach współpracy wiemy niewiele. Lakoniczny wpis zdradza, że mieszkańcy Katowic mają mieć pewien udział w projektowaniu UI, rozgrywki i narzędzi.

https://www.facebook.com/AnsharStudios/posts/2701231379911974

Trzeci Baldur’s Gate ma się rozgrywać na 100 lat od wydarzeń znanych z poprzedniczek. Wrota Baldura zaatakowali właśnie łupieżcy umysłu, którzy – skonstruowawszy podróżujące przez wymiary czarostatki – plądrują Wybrzeże Mieczy. Intro gry możecie podziwiać poniżej.

Jeszcze w tym roku jej wczesnodostępny build trafi na Steama. Czego się po nim spodziewać? Niedawne prezentacje dla prasy zdradziły, że walka ma się tym razem toczyć w turach i (wzorem cyklu Original Sin) bazować na atakach kontekstowych oraz zniszczalności otoczenia. Reguły zabawy mają być podporządkowane piątej edycji Dungeons & Dragons, acz tym razem do drużyny wejdą maksymalnie cztery postacie. Możemy liczyć na 15 ras i podras, przynajmniej 8 klas, 100 godzin gameplayu oraz tryb dla wielu graczy (dwóch przy jednym komputerze, maksymalnie czterech przez sieć).

Przypomnijmy, że Anshar pracuje teraz nad Gamedec, izometrycznym RPG, które ma stanowić adaptację powieści Marcina Przybyłka. Tytuł zabierze nas do XXII wieku i pozwoli wcielić się w detektywów, którzy prowadzą śledztwa zarówno w futurystycznym Low City (odsyłam do jego prezentacji), jak i w wirtualnych rzeczywistościach (vide w Harvest Time, humorystycznej odpowiedzi na sukces Farmville’a).