Arise: A Simple Story zapowiedziane podczas State of Play

Wydaniem barcelońskiego debiutu zajmie się rodzimy Techland.

Wczorajsze State of Play należało przede wszystkim do Naughty Dog i The Last of Us Part II (premiera już 21 lutego!). Obok zwiastuna fabularnego Call Of Duty: Modern Warfare, prezentacji Wattam (nowy tytuł autora Katamari Damacy!) i Humanity (eksperyment twórcy Tetris Effect) pojawił się jednak niewielki projekt Piccolo Studio, którego wydaniem zajmie się wydawnicze skrzydło Techlandu.

Arise: A Simple Story to marzycielska opowieść o wzlotach i upadkach. Szef studia, Alexis Corominas, mówi o niej tak:

To gra przepełniona uczuciami miłości i straty, które naszym zdaniem są naprawdę wyjątkowe. Włożyliśmy w nią wiele serca, to jednak nie tylko debiut naszego studia… to spełnienie naszych marzeń. Chcemy was zabrać w jedyną w swym rodzaju podróż, która przywróci wspomnienia, te szczęśliwe i te smutne, ale stanowiące część waszych historii.

Przygoda rozpocznie się od podpalenia stosu pogrzebowego, a protagonista obudzi się w zaświatach, gdzie rozpocznie wyprawę, która ma podsumować jego życie. Trailer sygnalizuje, że możemy spodziewać się nie tylko sekwencji narracyjnych, ale również miksu zagadek środowiskowych, platformingu i skradania.

Rzecz zadebiutuje w grudniu tego roku. Pierwsze screeny możecie podziwiać poniżej.