Ancestors Legacy zwiastuje się na Switchu

Wikingowie, Anglosasi, Germanie i Słowianie prztykają się na Pstryczku.

O tym, że polski kuzyn Company of Heroes pojawi się na konsoli Nintendo wiadomo od maja (przy okazji Destructive Creations pochwaliło się serią ubrań i gadżetów). Gra właśnie zadebiutowała, co twórcy uczcili zwiastunem, na którym nie brak drakkarów, mieczy, toporów, strzał, balist, błyskawic i przesadnie podniosłej muzyki.

Przypomnijmy, że po po kontrowersyjnym debiucie (który również zmierza na Switcha) studio przygotowało taktycznego RTS-a z wiodącą rolą oddziałów. Założenia są niby proste (dużo tu klasycznych zależności znanych z zabawy w “papier, kamień, nożyce”), ale możliwości na polu walki jest mnóstwo. Dodajmy, że choć na notorycznych singli czekało początkowo sześć kampanii (po dwie dla wikingów i Anglosasów, po jednej dla Niemców i Słowian), tak – już po premierze – do puli dołączyły dwa kolejne zestawy scenariuszy (z Bolesławem Chrobrym i Krzyżakami w rolach głównych). Czy wspomniałem, że tytuł dysponuje również trybem potyczek i multiplayerem?

Produkcja jest dostępna pod tym adresem. Autorzy chwalą się dostosowaniem zabawy do możliwości joy conów i ekranu dotykowego.