All in! Games wyda Muminki

Nie ma to nic wspólnego z polskim gamedevem, ale… przecież wszyscy kochamy Muminki!

All in! Games nie miało łatwego początku roku. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że wydawca zakończył 2020 ze sporą stratą (acz widoki na przyszłość wydają się wcale niezłe), wczoraj informowaliśmy zaś, iż skonfliktował się on z zespołem The Knights of Unity.

Tym bardziej cieszy, że krakusi pozyskali do swojego portfolio głośną markę. Walijski zespół Quantum Soup Studios (skradanka Annwn: the Otherworld) pracuje nad projektem bazującym na licencji książek i komiksów Tove Jansson. Produkcja powinna zadebiutować w II kwartale przyszłego roku na pecetach, Switchu, XBO, XSX, PS4 i PS5… aczkolwiek wiemy właściwie tyle.

„Bardzo się cieszymy z pozyskania gry na licencji Muminków. Pokładamy w niej spore nadzieje, a już teraz widzimy spore zainteresowanie tym tytułem, szczególnie na rynku japońskim, z którego mamy już zapytania od potencjalnych partnerów”

– skomentował prezes Piotr Żygadło.

Spółka poinformowała również o umowie z polskim studiem Failcore (Invisible Fist). All in! Games zajmie się marketingiem i wydaniem nieogłoszonego tytułu, który pojawi się w III kwartale 2021 (na dokładnie tych samych platformach, co Muminki).