Against the Storm debiutuje. Czy powtórzy sukces Timberborna?

Tego się, niestety, nie dowiemy. Z prozaicznej przyczyny.

O ile bowiem zainteresowanie drugą z gier możemy sprawdzić za pośrednictwem SteamDB (dotychczasowy rekord to 12,4 tys. jednocześnie grających!), konkurencyjny Against the Storm ukaże się ekskluzywnie na cyfrowych witrynach Epic Games Store’a… I zostanie na nich przynajmniej przez rok, bo później trafi także na Steama i GOG-a. Wiadomo jedynie, że jego wersję demonstracyjną przypisało do swoich bibliotek 160 tys. potencjalnych odbiorców.

Wczesnodostępny tytuł Eremite Games kupimy pod tym adresem. Ma to być city builder z elementami roguelite’a, w którym pokierujemy bobrami, ludźmi i jaszczurami.

Autorzy i autorki określają zabawę mianem „połączenia Banished i Slay the Spire”. W świecie, w którym deszcz nigdy nie ustaje, zbierzemy zasoby i wzniesiemy miasta, zadbamy o potrzeby zróżnicowanej populacji, skorzystamy z losowych ulepszeń i schematów. A wszystko to na proceduralnie generowanych mapach.

Darmowe demo pobierzecie w tym miejscu. Poniżej prezentujemy zaś zwiastun premierowy, na którym twórcy całkiem udanie prezentują zręby rozgrywki.