Against the Storm: Demo, zwiastun i czasowa ekskluzywność

Zgadnijcie, z którym z cyfrowych sklepów skumała się ekipa Eremite Games?

Nie jestem mistrzem suspensu, od razu więc odpowiem, że deszczowy city builder pojawi się na witrynach Epic Games Store’a. Będzie na nich dostępny ekskluzywnie przez rok, później zaś – zapewne – ogramy go także na Steamie i GOG-u.

A choć autorzy i autorki nie są jeszcze gotowi, by podzielić się z nami datą premiery, na osłodę dostaliśmy „demo Royal Woodlands”, które pozwala „poznać bliżej możliwości niekończącej się zabawy”. Pobierzecie je pod tym adresem.

Mało? Z okazji PAX Online East, na którym gra była prezentowana obok Gatewalkers, studio opublikowało także zwiastun, na którym możecie podziwiać warcraftowe proporcje (i projekty budynków), przyjrzeć się mapie świata oraz garści istotnych dla rozgrywki mechanizmów.

Na deser otrzymaliśmy garść świeżutkich screenów. Smacznego!

Dla przypomnienia: wrocławski RTS (acz z roguelite’ową nutą) pozwoli nam pokierować plemionami ludzi, jaszczurów i bobrów. Na losowo generowanych mapach będą musieli uporać się oni z losowo generowanymi celami, cały czas walcząc z tytułową burzą. W świecie gry ulewa nie ustaje właściwie nigdy i nasza w tym głowa, by stworzyć infrastrukturę, która pozwoli jego mieszkańcom przetrwać niekorzystną aurę.