505 Games wyda kolejną polską grę – Serial Cleaners

Studio Draw Distance poinformowało o zawarciu umowy wydawniczej z włoskim 505 Games.

Dotyczy ona gry Serial Cleaners, która w 2022 roku trafi na pecety, PlayStation 4, Switcha i Xboksa One. Zgodnie z zawartą na czas nieokreślony umową, 505 Games został globalnym wydawcą wspomnianej produkcji, biorąc na siebie szeroko pojmowane marketing i promocję. Włosi mają też wyłączne prawo do wykupu całości IP (Serial Cleaners oraz Serial Cleaner), w okresie 24 miesięcy od premiery Serial Cleaners na pierwszej platformie.

Studio Draw Distance otrzyma „jednorazowe wynagrodzenie w ramach budżetu deweloperskiego, płatne w transzach po ukończeniu określonych etapów produkcji”. W momencie, gdy wydawca odzyska pieniądze zainwestowane w Serial Cleaners, polska spółka będzie otrzymywać także tantiemy ze sprzedaży.

Włosi dość mocno inwestują w rodzime produkcje; są dziś wydawcami wielu tytułów z naszego kraju. Są to zarówno gry już dostępne, jak m.in. Ghostrunner, Drift21, Rogue Spirit, konsolowe Book of Demons, Total Tank Simulator, jak i dopiero zapowiedziane: Oddyssey: Your Space Your Way, Signum Temporis, Unholy, Ghostrunner 2 i wspomniany w newsie Serial Cleaners.

Powiązane gry: