112 Operator? Proszę przyjechać na Steama

Trochę im to zajmie, bo premiera operatora telefonu alarmowego na PC zaplanowana jest na 23 kwietnia. Na szczęście tego roku.

112 Operator jest kontynuacją symulatora operatora telefonu alarmowego 911 Operator, w polskojęzycznej wersji znanej jako „Operator numeru alarmowego”. Na przełomie 2017 i 2018 gra trafiła na PC, konsole i platformy mobilne i okazała się wielkim sukcesem studia Jutsu Games. Według danych z września 2019 roku, sprzedało się łącznie ponad 589 000 egzemplarzy.

Ponownie wcielimy się w telefonicznego operatora zarządzającego służbami ratunkowymi. Odbieranie zgłoszeń, szybkie podejmowanie decyzji, pozyskiwanie informacji i wysyłanie jednostek w miejsce istniejącego zagrożenia. 112 Operator wprowadzi wiele nowych rozwiązań do znanych z pierwowzoru schematów. Przede wszystkim akcja trybu kampanii dziać się będzie w europejskich metropoliach, stolicach Francji, Anglii, Rosji czy Polski. W trybie gry dowolnej dostępnych ma być ponad sto tysięcy miast z całego świata, a to dzięki wykorzystaniu internetowych zasobów map. No i mają być 25 razy większe oraz zostaną przeniesione do izometrycznego środowiska 3D.

Tym razem gracz piąć się będzie po szczeblach kariery, co zaowocuje dostępem do nowych jednostek. Kilkadziesiąt nowych schematów rozmów telefonicznych, wyzwania, system dnia i nocy, pogoda i pory roku, nowe jednostki, charakterystyki obszarów czy dodatkowi dyspozytorzy.

Twórcy szykują sporo nowości, a sprawdzić je będzie można 23 kwietnia 2020 roku na PC (karta Steam). W dalszym czasie 112 Operator trafi na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One oraz konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xboksa Series X.