11 bit studios kupuje udziały Fool’s Theory

Autorzy Seven pichcą niezapowiedzianego RPG-a, który – stawiamy dolary przeciw orzechom – będzie rozgrywał się w świecie Frostpunka.

Partnerstwo między oboma studiami nie jest wiadomością świeżą. Już w 2019 warszawiacy chwalili się, że zespół rodem z Bielsko-Białej pracuje nad projektem o roboczym tytule Vitriol. A choć więcej mieliśmy się o nim dowiedzieć w 2021 r. – wciąż jesteśmy skazani na domysły. W tzw. międzyczasie mniejszy z developerów pomógł w przygotowaniu DLC do Divinity: Original Sin 2 oraz trzeciej części Wrót Baldura. Jego twórcy i twórczynie uwijają się także przy Gordzie, a więc „słowiańskim Frostpunku”.

11 bit ogłosiło wczoraj wykup 40% udziałów Fool’s Theory. Obie firmy opublikowały z tej okazji grzecznościowe wpisy w mediach społecznościowych.

Dodajmy, że ze strony bitów padło również pytanie: „Czy chcielibyście zagrać we Frostpunk RPG?”, co raczej nie pozostawia wątpliwości odnośnie do marki, nad którą mają uwijać się ich koledzy i koleżanki.

Pierwsza transza transakcji ma wynieść 2,6 mln zł, druga: między 1,5 a 3,6 mln zł. Wysokość tej ostatniej będzie zależeć od sprzedaży Vitriol oraz odsetka pozytywnych ocen na Steamie.