11 bit przedstawia: South of the Circle

O Frostpunku 2 nadal cicho-sza. Spółka pochwaliła się natomiast nową pozycją w swoim katalogu wydawniczym… Ale czy na pewno „nową”?

Angielskie State of Play ma na koncie nagrodę BAFTA (za przygodówkę Lumino City) i nominację do kolejnej (za KAMI 2). No i South of the Circle, które w 2020 ukazało się jako ekskluzywny tytuł na Apple Arcade, zgarniając wówczas bardzo dobre oceny.

Jest to – zdradza steamowa karta katalogowa – „pełne emocji, narracyjne doświadczenie”. Wcielimy się w Petera, wykładowcę Cambridge, ktory w czasie zimnej wojny rozbija się samolotem na Antarktyce.

„Poszukując ratunku, bohater rozpamiętuje swoją przeszłość, gdy presja władzy i własne aspiracje doprowadziły go do kryzysu, z którego stara się teraz wydostać. Romans między Peterem i poznaną na uniwersytecie Clarą pozwala mu zrozumieć wagę złożonych po drodze obietnic. A niektóre z nich, tak jak wspomnienie dzieciństwa, zostają z nami na zawsze”.

Tytuł ma punktować historyczną podszewką, wielowątkową narracją, znaczącymi wyborami oraz niezgorszą obsadą. Głosów postaciom użyczyli m.in. Michael Fox (Andy z „Downtown Abbey”), Gwilym Lee (Brian May w „Bohemian Rhapsody”), Richard Goulding (książę Harry w „The Windsors”), Olivia Vinall (Matilda Stone w „Queens of Mystery”), Anton Lesser (Qyburn w „Grze o Tron”) czy Adrian Rawlins (James Potter w „Harrym Potterze”).

Nie znamy jeszcze daty premiery, acz ponoć debiut nastąpi „wkrótce” (jednocześnie na pecetach, konsolach Sony, Microsoftu i Nintendo).