Przegląd tygodnia (11 – 17 kwietnia)

Puzzle będące jedną wielką pomocą dla Ukrainy, kontynuacja huśtania, baśniowo-mroczna metroidvania i symulator składania rowerów.

W minionym tygodniu mieliśmy aż dziewięć premier, z czego aż pięć na Nintendo Switcha. Najważniejszą z nich jest gra puzzle Beautiful Ukraine, z której dochód w całości będzie przeznaczony na pomoc dla tego kraju i ich ludzi. Zapowiedzi jest trochę mniej, ale za to konkretne. Poniżej znajdziecie szczegóły.

Korzystając z okazji: niezmiennie polecam nasz kalendarz polskich premier.

Premiery polskich gier:

9 Clues: The Secret of Serpent Creek (Xbox One)
Beautiful Ukraine (Switch)
Car Detailing Simulator (PC)
Car Mechanic Simulator: Pocket Edition 2 (Switch)
Inner Voices (Switch)
Lumberhill (Switch)
Lumencraft (PC – wczesny dostęp)
Robo Wars (Switch)
Uragun (PC – wczesny dostęp)

Zapowiedzi polskich gier:

Beautiful Ukraine (Switch)

Na 18. urodziny studio QubicGames zapowiedziało i opublikowało grę-puzzle Beautiful Ukraine. Zobaczymy w niej Teatr Opery i Baletu w Odessie, majestatyczne góry Carpethaen, historyczne miasto Lwów czy stolicę tego państwa – Kijów. Wszystkie ilustracje do łamigłówek i puzzli pokazują ten piękny kraj przed brutalną napaścią rosji (celowo z małej). Ważne jest to, że cały dochód ze sprzedaży tej aplikacji zostanie przekazany na cele charytatywne, które bezpośrednio wspierają Ukrainę i uchodźców, którzy stracili domy. Za grę odpowiadają studia Naptime.games, QubicGames i We Design.

Yupitergrad 2: The Lost Station (Steam VR, Oculus Quest)

Ekipa Gamedust zapowiedziała kontynuację huśtania i zabawy przyssawkami w świecie VR. Sporym novum wydaje się natomiast możliwość walki.

RIN: The Last Child (PC)

Jakoś przeoczyłem tę zapowiedź RIN: The Last Child, które jest zapowiadane jako baśniowo-mroczna metroidvania z unikalnym systemem tworzenia czarów. W grze wcielimy się w półboginię, która ma za zadanie uratować umierający mistyczny świat. Premiera produkcji Space Fox Games zaplanowana jest w trzecim kwartale tego roku.

Bike Mechanic Simulator 2023 (PC)

Popularność symulatorów mechaników wśród polskich spółek nie maleje. Tym razem związany jest z branżą rowerową. Od wszelakich napraw, poprzez pełen serwis, po składanie gotowych dwuśladów. Studio Punch Punk Games zapowiada, że premiera nastąpi w 2023 roku.

Powiązane gry: