Zapowiedź i zapisy do bety GOG Galaxy 2.0

Należący do spółki CD Projekt sklep GOG.com poinformował, że pracuje nad nowocześniejszą wersją swojego klienta gier GOG Galaxy 2.0.

Twórcy zapowiadają dużą ilość nowości, które mają spełnić oczekiwania graczy korzystających głównie z platformy PC. Chodzi przede wszystkim o liczbę platform, gdzie kupuje się gry, używanie wielu klientów, osiągnięcia czy listy znajomych. GOG Galaxy 2.0 ma to połączyć, by użytkownicy posiadali wszystko w jednym miejscu. Co więcej, chcą do tego dołączyć także konsole.

Klient GOG Galaxy 2.0 będzie łączyć się z innymi platformami oraz przeniesie wszystkie gry do jednej biblioteki, pozwali też zarządzać i segregować kolekcjami. To samo dotyczy tzw. osiągnięć i trofeów zdobywanych w grach czy aktywności znajomych. A co najważniejsze, klient ma pozwolić na uruchamianie gier z różnych platform dostępnych na komputerach PC, używając tylko konta Galaxy 2.0. Twórcy zapewniają, że aplikacja będzie chronić prywatność użytkowników, a wszystkie dane nigdy nie będą udostępniane osobom trzecim.

Zapisy na beta testy trwają na stronie www.gogalaxy.com.