Spółka iFun4All pracuje nad grą na licencji Vampire: The Masquerade

Krakowska spółka iFun4All poinformowała o podpisaniu umowy na stworzenie i dystrybucję gry na licencji Vampire: The Masquerade.

Właścicielem praw jest szwedzki wydawca Paradox Interactive, który pomoże także przy marketingu i PR związanej z ich uniwersum gry. Spółka iFun4All nie podała żadnych szczegółów dotyczących tytułu czy gatunku. Informuje jednak, że produkcja trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, a platformami docelowymi jest PC i Switch.

Wynegocjowane przez iFun4all warunki minimalizują obciążenie finansowe spółki z tytułu nabycia licencji, na co wpływ ma zagwarantowana możliwość rozliczenia zapłaconej opłaty licencyjnej z udziałem, jaki przysługiwać będzie Paradox w zysku ze sprzedaży projektu. Dodatkowo założone terminy płatności przypadają dopiero po premierze komercyjnej tytułu, a gamedeveloper sam zadecyduje o możliwościach wydawniczych tworzonego tytułu. Umowa została zawarta na okres 3 lat, bez ograniczeń terytorialnych” – czytamy w komunikacie.

Vampire: The Masquerade jest marką, która skupiająca papierowe systemy fabularne (RPG) oraz gry wideo, których akcja dzieje się w świecie w World of Darkness. Produkcja spółki iFun4All, druga część Vampire: The Masquerade Bloodlines i inne gry osadzone w tym uniwersum, mają tworzyć spójną całość.

Krakowskie studio iFun4All 17 maja wydało we wczesnym dostępie na Steamie produkcję Ritual: Crown of Horns. Uruchomiło też kampanię na portalu finansowania społecznościowego Kickstarter, której celem jest pozyskanie funduszy na stworzenie gry planszowej Halls of Horror.