Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści trafiła na Switcha

Dość niespodziewanie, bo spółka CD Projekt RED o tym fakcie nie informowała, choć wcześniej pojawiły się ku temu przesłanki.

Thronebreaker: The Witcher Tales to osadzone w świecie wiedźmińskiej sagi RPG, które w 2018 roku trafiło na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Mimo wysokich ocen mediów (średnia na Metacritic waha się, zależnie od platformy, od 79 do 85%) i bardzo pozytywnych recenzji na Steamie, studio CD Projekt RED zapowiedziało, że nie będzie kontynuacji Wojny Krwi. Możliwe, że czynnikiem decydującym była jej sprzedaż. SteamSpy wskazuje, że produkcję ma w swoich bibliotekach ok. 250 tysięcy osób. (Dane sprzedażowe ze sklepu GOG.com, jak i innych platform, nie są znane).

Thronebreaker: The Witcher Tales na Switchu zadebiutowało we wtorek i można je kupić w Europie i Ameryce. Premierowa cena wynosi 79,99 zł.

Aktualnie CD Projekt RED pracuje nad grą Cyberpunk 2077, przy której pomagają mu inne studia oraz wciąż rozwija karciankę Gwint, jaka w tym roku ma trafić także na urządzenia z systemem Android.

PS Dodajmy, że przy konwersji pomagało warszawskie Crunching Koalas, czym studio nie omieszkało pochwalić się na Twitterze.