Wingspan: Nadlatuje European Expansion

Europejskie ptaki przylecą na majówkę!

Dodatek ogłoszono w niefortunnym momencie, bo pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ponieważ nie napisaliśmy o nim wówczas ani słowa, niniejszym nadrabiamy.

Wingspan to adaptacja popularnej karcianko-planszówki, która w Polsce funkcjonuje jako „Na skrzydłach”. Gracze (od 1 do 5) starają się rozbudować własne rezerwaty przyrody o kolejne gatunki. W każdej rundzie możemy zdobyć pożywienie, złożyć jaja, a jeśli mamy ich dość – “zagrać” kartę ptaka na planszę.

Oryginał kusił zarówno stopniowanym poziomem trudności, dydaktycznym walorem, jak i ślicznymi rysunkami. Nie dziwi więc, że spodobał się on i recenzentom (jego metakrytyczna średnia to wysokie 84%), i graczom.

Rozszerzenie oznacza nowe ptaki, zdolności, strategie, krajobrazy (od holenderskiej łąki, po wschodnioeuropejskie blokowiska) oraz kolejne kompozycje Pawła Górniaka.

Europejskie ptactwo nadleci na nasze dyski już 5 maja. Na zachętę prezentujemy zwiastun ww. wspaniałości a zainteresowanych, tradycyjnie, odsyłamy na steamową kartę katalogową.