Wiedźmin 3 wypiękniał na Switchu, twórcy patcha kupieni za ponad 500 mln dolarów

Nowa łatka wprowadza opcję cross-save, polepsza jakość wody, wygładzanie krawędzi i zasięg rysowania obiektów… a to wcale nie koniec!

Tuż przed walentynkami Saber Interactive skasowało ze swoich social mediów zapowiedź aktualizacji „Switchera” (jak ochrzcił port zespół CD Projekt RED. Studio (podobnie jak sami Redzi) nie odpowiedzieli wówczas na nasze prośby o komentarz.

Parafrazując Marka Twaina trzeba rzec, że pogłoski o skasowaniu łatki okazały się przesadzone. Od wczoraj właściciele konsol Nintendo mogą pobrać patcha, który nie tylko pozwala przenieść zapisy stanu gry ze Steama czy GOG-a, ale i wprowadza sporo konfigurowalnych ustawień graficznych.

(Na screenie nie zmieściło się wygładzanie krawędzi, ale, zapewniam, i ono jest na liście)

Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Aktualizacja 3.6 – pełna lista zmian:

Dodano wsparcie dla ekranu dotykowego.
Dodano możliwość importowania zapisanych stanów gry z wersji GOG i Steam gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon — Edycja Kompletna na Nintendo Switch oraz z wersji Switch z innych regionów.
Dodano więcej wersji językowych napisów (w wybranych regionach).
Dodano więcej opcji graficznych.
Dodano szereg usprawnień wydajności.
Naprawiono różne błędy wizualne oraz funkcjonalne.
Naprawiono błędy związane z rozgrywką oraz działaniem gry.
Jeśli przenosisz zapisy gry z PC, pamiętaj:

Błędy spowodowane modami mogą zostać przeniesione wraz z zapisem z wersji PC.
Przy importowaniu zapisanego stanu gry z wersji PC, którego nazwa została zmieniona, konsola Nintendo Switch go nie rozpozna.
Dodatkowe wersje językowe dubbingu w wybranych regionach zostaną dodane w późniejszym terminie, jako darmowe DLC.

Materiał, który ładnie obrazuje różnice w oprawie, możecie obejrzeć poniżej.

A na koniec ciekawostka: tuż po wypuszczeniu patcha jego autorzy, Saber Interactive (World War Z), trafili pod skrzydła szwedzkiego holdingu Embracer Group, w którego skład wchodzą m.in. THQ Nordic i Koch Media. Transakcja opiewa na 525 milionów dolarów (150 mln wypłacono już teraz, w gotówce i papierach wartościowych).