Uragun wstrzelił się w Guerrilla Collective

Twórcy doprecyzowali zaś datę premiery i rozjaśnili kwestię platform docelowych.

Użyte w tytule newsa „wstrzelił się” jest cokolwiek nieprecyzyjne. Protagonista, którego funkcję zręcznie streszcza już tytuł gry (You’re a gun) pruje rakietami, emituje lasery i fale energii, przyciąga, odpycha i odpiera na moście. A wszystko to w rytm pulsującego soundtracku!

https://www.youtube.com/watch?v=F726Sr4vWkg&feature=youtu.be

Zwiastun ujawnił, że gra trafi do early accessu w trzecim kwartale tego roku (uprzednio było mowa o przełomie II i III kwartału). Przy okazji Kool2Play pochwaliło się wersjami konsolowymi, które powinny zadebiutować w 2021.

Przypomnijmy, że studiu zamarzył się hardkorowy top down shooter, w jakim trafiamy na postapokaliptyczne plansze (inspirowane planami Barcelony, Nowego Jorku czy Warszawy). Studio chce nas skusić nie tylko intensywnością akcji, ale również inteligencją oponentów. Ci są sterowani przez “unikalną AI”, która ponoć wykracza poza gatunkowy standard: “ja z Synowcem na czele i jakoś to będzie”. Przeciwnicy mają zwracać uwagę na otoczenie, dostosowywać działanie do naszych decyzji oraz uczyć się taktyk gracza. By się im przeciwstawić – skorzystamy z całkiem szerokiej palety zdolności (miotacz ognia, rozdeptywanie, fale uderzeniowe, hakowanie), a w razie potrzeby: zawezwiemy kumpla do kanapowej kooperacji.