Uragun broni się zwiastunem broni

Broni, która broi!

Główne założenie rozgrywki zgrabnie streszcza jej tytuł (fonetycznie: You’re a gun). Wcielamy się w mecha, który staje naprzeciwko falom botów.

Kool2Play zamarzył się hardkorowy top down shooter, w jakim trafiamy na postapokaliptyczne plansze (inspirowane planami Barcelony, Nowego Jorku czy Warszawy). Studio chce nas skusić nie tylko intensywnością akcji, ale również inteligencją oponentów. Ci są sterowani przez „unikalną AI”, która ponoć wykracza poza gatunkowy standard: „ja z Synowcem na czele i jakoś to będzie”. Przeciwnicy mają zwracać uwagę na otoczenie, dostosowywać działanie do naszych decyzji oraz uczyć się taktyk gracza. By się im przeciwstawić – skorzystamy z całkiem szerokiej palety zdolności (miotacz ognia, rozdeptywanie, fale uderzeniowe, hakowanie), a w razie potrzeby: zawezwiemy kumpla do kanapowej kooperacji.

Świeżutki trailer zgrabnie sygnalizuje te (i inne!) atrakcje, a zarazem pozwala nam zawitać na księżyc.

https://www.youtube.com/watch?v=x_cRAcMzeCo&feature=youtu.be

 

Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play, zapewnia że na przełomie II i III kwartału tytuł trafi do steamowego wczesnego dostępu. Pod koniec roku zadebiutuje zaś pełna wersja, a nieco później: porty na PS4, Switcha i XBO.