Uragun: Nowy gameplay i nowa data premiery

Może i dobrze, bo choć fajnie byłoby zostać bronią, to niefajnie byłoby zostać zacinającą się bronią.

Z okazji MIX Next 2021 ekipa Kool2Play opublikowała zwiastun, który zgrabnie tłumaczy zręby świata przedstawionego. Ten został kompletnie zniszczony i niemal uświadczymy w nim ludzi, po których pałeczkę przejęły roboty. Sęk w tym, że większość maszyn padła ofiarą złośliwego oprogramowania, któremu oparł się jednak protagonista.

Jako autonomiczny mech ruszymy na poszukiwania swojego pilota, przy okazji odkrywając przyczyny katastrofy, personalizując wyposażenie, rozwijając zdolności specjalne oraz hakując to i owo. Oczywiście nie obejdzie się również bez dynamicznych, topdownowych walk. (Autorzy i autorki chwalą się zresztą AI, które ma uciekać od klasycznej dla gatunku strategii: „Ja z Synowcem na czele i jakoś to będzie”).

A choć zwiastun prezentuje się całkiem do rzeczy, w beczce miodu znalazła się i łyżka dziegciu. Studio postanowiło bowiem przesunąć datę wczesnodostępnej premiery (na marzec 2022). Jak twierdzi jego dyrektor wydawniczy Krzysztof Szulc:

„Zależy nam na tym, aby Uragun już na starcie zapewniał jak najwięcej frajdy z rozgrywki. Najważniejsze mechaniki gry są gotowe, natomiast zgodnie z rekomendacją zespołu developerskiego, postanowiliśmy przeznaczyć dodatkowy czas na testy i balans rozgrywki”.

Więcej o tytule dowiecie się z jego steamowej karty katalogowej.