#ROG4Creators: Odśwież Electro Body, wygraj laptopa

ASUS zaprasza nas do odrestaurowania klasyka Janusza Pelca i Macieja Miąsika.

Electro Body chyba nie trzeba naszym Czytelnikom przypominać, z kronikarskiego obowiązku przytaczamy jednak fragment książki „Nie tylko wiedźmin”, w której Marcin Kosman tak pisał o platformówce xLandu:

„Gra miała wiele elementów, które zwiastowały nową jakość. Choćby możliwość destrukcji otoczenia. To może zbyt dużo powiedziane, niemniej niektóre elementy w obrębie leveli można było zniszczyć. Rozwiązano to prostą podmianą sprite’ów, ale wówczas wyglądało to na olbrzymi skok jakościowy w porównaniu z 8-bitowcami. Choć mimo wszystko grę zapamiętano przede wszystkim z powodu wysokiego poziomu trudności. Był tak wyśrubowany, że nie skończył jej… sam Maciej Miąsik. (…) Perfidny system checkpointów, po zgonie rzucający bohatera wiele komnat wstecz, wymagał dużych nakładów cierpliwości”.

Akcja Asus Republic of Gamers pozwoli Wam wyjść naprzeciw ww. mankamentom. W pierwszym konkursie uczestnicy będą mieli za zadanie stworzenie prostej gry na Unity. W drugim zaś: napisanie scenariusza do niej. Bazą obu zadań ma być właśnie leciwe Electro Body (partnerzy akcji – Ten Square Games i Movie Games – przygotowali bazowy kod i elementy graficzne).

Konkurs na produkcję gry odbędzie się w dniach 15 listopada – 6 grudnia (finałowy hackaton wystartuje zaś 17 grudnia i potrwa 72 godziny). Konkurs „tekstowy” ruszy 22 listopada i zakończy się 13 grudnia. Zwycięzcy mogą liczyć m.in. na – czytamy w informacji prasowej:

„Laptop ASUS ROG Zephyrus M16, profesjonalne kursy z tworzenia gier, bony na zakupy, ale także wizytę i warsztaty w znanym polskim studiu produkcyjnym – Ten Square Games, które jest głównym partnerem akcji”.

Dodajmy, że ambasadorami akcji są m.in. Maciej Miąsik (twórca Electro Body), Piotr Gnyp (Movie Games), Paweł Szpiczakowski (Ten Square Games) i Damian Kuk (PL Tutors). Jej partnerami medialnymi są zaś PolskiGamedev.pl, Polygamia.pl i WP.pl.

Więcej o inicjatywie dowiecie się z jej strony oficjalnej.