Uragun niby jedzie do Kolonii, ale w sumie to do Barcelony

Mechy spędzą w stolicy Katalonii niemal 20 minut.

Co prawda Uragun dał się nam już sprawdzić (w wersji demo), a całkiem niedawno jego autorzy chwalili się odświeżeniem rozgrywki i wizualiów, ale na premierę wczesnodostępnej wersji poczekamy do czwartego kwartału. W tzw. międzyczasie Kool2Play udostępniło długi gameplay, jaki będzie prezentowany na Gamescomie w ramach wirtualnej strefy Indie Arena Booth.

Nowy trailer zabiera nas do Katalonii, gdzie mech – uzbrojony w dwa zestawy broni (wyrzutnia rakiet & railgun, karabin automatyczny & bumerang) – oddaje się radosnej demolce, po czym stawia czoła mechanicznej wariacji na temat znanego z „Diuny” czerwia pustyni.

Zamysł gry zgrabnie podsumowuje już sam tytuł (You’re a gun). Wyprawiwszy się do Warszawy, Nowego Jorku i innych metropolii, prujemy do zmechanizowanych oponentów, kontrolowanych przez „unikalne AI” (ma ono zwracać uwagę na otoczenie i dostosowywać swoje działania do poczynań gracza).

Między kolejnymi zadaniami oddamy się personalizacji mecha oraz rozwojowi jego wyposażenia, a w toku kampanii: odkryjemy kombosy, wykorzystamy otoczenie i zrobimy użytek z mechaniki ochrzczonej mianem HEAT. Za każdym razem, gdy uda nam się ubić niemilca, porzuci on znajdźkę, jaką możemy wykorzystać by odblokować ataki specjalne lub „uleczyć” protagonistę.

Więcej o produkcji przeczytacie z jej steamowej karty katalogowej.