United with Ukraine: FAQ

Jak znaleźć zespół? Gdzie się komunikować? Co czeka uczestników na miejscu? Czy jeśli nie umiem programować, to jest w ogóle sens brać udział?

Jak już pisaliśmy, w dniach 8-10 lipca przy ul. Mińskiej 65 odbędzie się pierwszy od dawna, stacjonarny jam (no, właściwie to „hybrydowy jam”, bo można w nim uczestniczyć także online). Jego uczestniczki i uczestnicy będą rywalizować o niebagatelne nagrody (pula sięga 100 tys. zł!).

Ponieważ macie do nas sporo pytań związanych z wydarzeniem, organizatorzy przygotowali FAQ, które obiecują uzupełniać na bieżąco.

Czy game jam będzie miał serwer Discorda?

Serwer już ruszył, zapraszamy tutaj: https://discord.gg/MAjbxwZBP3

Za jego pośrednictwem można na przykład formować zespoły. Kolejne funkcjonalności będą dodawane stopniowo; jeżeli czegoś wam trzeba – dajcie nam znać, postaramy się to zapewnić.

Ile osób może liczyć zespół? Czy mogę jamować solo?

Pewnie… Choć w zespole tworzy się lepiej i wydajniej.

Ograniczamy jednak liczebność grup do maksymalnie 5 osób. Nasze doświadczenia z wcześniejszych game jamów pokazują, że większe zespoły się nie sprawdzają.

Nie mam zespołu, czy mam szanse znaleźć go na jamie?

Na kilkunastu game jamach, które dotychczas zorganizowaliśmy, mnóstwo zespołów formowało się doraźnie. Taki jest trochę sens jamowania: chodzi przecież o poznanie nowych ludzi i ich metod pracy.

Polecamy poszukać partnerów na naszym Discordzie:
https://discord.gg/MAjbxwZBP3

Możecie też ogłaszać się na facebookowym wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/1053338978647812/

Nawet jeżeli nie znajdziecie zespołu przed jamem, przyjdźcie. Wiele teamów tworzy się dopiero po ogłoszeniu tematu, choćby wokół pomysłów na to, jaką grę zrobić. Na miejscu będziemy też animować uczestników i pomagać w łączeniu się w grupy.

Co zapewniacie uczestnikom na miejscu?

Gorąco zapraszamy do gościnnych przestrzeni Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie!

Organizatorzy zapewniają miejsca pracy (stoliki, krzesła), prąd, internet, jedzenie, napoje, wydzielone miejsca do spania (z materacami) oraz prysznice; nie wspominając o pomocy profesjonalnych mentorów.

Czy dopuszczalne są drużyny mieszane: osoby na miejscu + osoby online?

Jasne!

Po prostu zróbcie fajną grę.

Jestem grafikiem/muzykiem/scenarzystą, ale nie umiem programować. Jest sens przychodzić?

Jak najbardziej!

Na game jamach obserwujemy niewielką nadwyżkę programistów. Szczególnie potrzeba grafików, choć i inne specjalizacje są mile widziane. Nawet jeżeli jeszcze nigdy nie robiliście gry, warto się pojawić. W końcu game jamy są po to, by się uczyć.

Zarejestrowałem/am się do udziału online. Czy gdybym zdecydował/a się jednak na przyjazd, to mam jeszcze raz wypełniać formularz?

Tak. Prosimy jednak o zaktualizowanie informacji albo ponowne wypełnienie formularza, z tymi samymi danymi identyfikacyjnymi (mail, telefon). To ważne, bo musimy wiedzieć, ile osób będzie na miejscu. Choćby po to, byśmy mogli zapewnić Wam jedzenie.

Mam inne pytanie…

Prosimy, pytajcie. Jesteśmy dostępni zarówno na Discordzie, jak i za pośrednictwem wydarzenia na Facebooku:

https://discord.gg/MAjbxwZBP3
https://www.facebook.com/events/1053338978647812/

Na jam zapraszają Centrum GovTech, Fundacja Indie Games Polska oraz Departament Stanu Stanów Zjednoczonych.