Ultimate VR istnieje od dwóch lat, teraz postanowiło zawojować świat VR-u

Dlatego szuka inwestorów na portalu crowdinvestingowym.

Ultimate VR to powstałe w 2019 roku dziecię Ultimate Games i Gaming Factory. Teraz spółka zdobywa w serwisie Find Funds inwestorów, którym w zamian za 825–900 tys. złotych przekaże nieco ponad 5% udziałów. Gdy piszemy te słowa, blisko 800 tys. złotych zostało już zabezpieczone. Chociaż spółka istnieje od listopada 2019, na jej stronie próżno szukać listy wydanych przez nią gier VR-owych – mimo to dowiadujemy się, że w ubiegłym roku wypracowała ponad 200 tys. złotych zysku. W opisie znajdziemy też deklarację Mateusza Adamkiewicza, prezesa Gaming Factory:

„Posiadamy projekty o zróżnicowanej tematyce, naszym zdaniem wiele z nich będzie doskonałą propozycją dla odbiorców VR-u”.

Cóż to za projekty? Flagową produkcją ma być VR-owy Ultimate Fishing Simulator 2 – wczesny dostęp wersji pecetowej rozpocznie się w tym kwartale. Na liście są też symulator piekarni (Bakery Simulator, na Steamie „coming soon”), symulator rycerza (Knight Simulator, „coming soon”), symulator renowatora powierzchni zamkowych (Castle Flipper, „coming soon”) i symulator człowieka z ciężkim sprzętem budowlanym (Demolish & Build 2018, aktualnie do nabycia za 3,59 zł).

Jak wynika z odpowiedzi udzielonej na stronie zbiórki jednemu z potencjalnych inwestorów, właśnie na symulatorach i istniejących (czy też „powstających”) tytułach z portfolio obu firm Ultimate VR chce się skupić w pierwszej kolejności. Z kolei w 2022 roku Ultimate VR planuje wejść na NewConnect.