Twórca papierowego Cyberpunka występuje w komputerowej wersji gry

Mike Pondsmith przyznaje, że nagrał nawet linie dialogowe dla jednej postaci, nim CD Projekt RED postanowił dać mu inną rolę.

W najnowszym numerze Official Xbox Magazine (dzięki, Gamesradar) pojawił się wywiad z twórcą fabularnego systemu RPG Cyberpunk, na którym bazuje nadchodząca gra od CD Projekt RED – Cyberpunk 2077. Mike Pondsmith opowiada w nim, że pojawi się w świecie gry jako bohater niezależny, choć nie przyznaje się, kim dokładnie jest. Dowiadujemy się natomiast, że zdążył nawet nagrać linie dialogowe dla jednej postaci, a potem studio przygotowało dla niego inną rolę – teoretycznie Pondmisth mógłby pojawić się w grze nawet dwa razy. Twórca gry fabularnej zażartował też, że w jednej ze scen pojawi się obok postaci Johnny’ego Silverhanda, granej przez Keanu Reevesa, grając na gitarze basowej.

Poza rozmową z Pondsmithem, magazyn opublikował też nowe, ekskluzywne screeny z gry, na których widzimy bohatera na motocyklu w perspektywie trzecioosobowej i rzut z oczu postaci, gdzie w kadrze pojawia się coś, co wygląda na laserową garotę. Oba możecie zobaczyć poniżej.