Trek to Yomi debiutuje!

Szczególne powody do radości mają miłośnicy Akiry Kurosawy… oraz właściciele abonamentów Microsoftu.

Zapowiedziana podczas ubiegłorocznych E3 produkcja Flying Wild Hog to owoc współpracy z Leonardem Menchiarim (The Eternal Castle, RIOT). Inspiracje japońskim kinem lat 50. i 60. da się w niej wyczuć na pierwszy rzut oka; włoski projektant opowiedział o nich zresztą na blogu PlayStation.

„Jednym z moich głównych celów i nadziei związanych z Trek to Yomi było zainspirowanie ludzi do obejrzenia klasycznych japońskich filmów. Cała gra jest hołdem dla Akiry Kurosawy. Zdecydowanie zachęcam każdego, kto nie widział jego klasyków, do zmierzenia się z nimi. Większość z nich jest warta uwagi także dzisiaj”.

2,5-wymiarowa gra akcji zadebiutuje już za kilka godzin; równocześnie na pecetach, Switchu oraz konsolach minionej i obecnej generacji. Jej akcja rozpocznie się klasycznie: młody wojownik przysięgnie swojemu umierającemu mistrzowi, że obroni wioskę przed nadchodzącymi zagrożeniami. W tym celu – czytamy na steamowej karcie katalogowej – ów „wyruszy poza granice życia i śmierci, aby zmierzyć się z samym sobą i zdecydować o swej dalszej drodze”.

Na zachętę dostaliśmy zwiastun premierowy.

https://www.youtube.com/watch?v=TnswTlIGv50

Dodajmy, że właściciele PC Game Passa i Xbox Game Passa będą mogli sprawdzić Trek to Yomi za darmoszkę.