Klabater podsumował zyskowny rok 2019

Notowana na NewConnect spółka odnotowała blisko 6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, a jej zysk operacyjny wyniósł blisko 1,2 mln zł. Na tym koniec kwot, a czas na gry.

Świetny point’n’click Apocalipsis Wormwood Edition, We. The Revolution,  Crossroads Inn oraz gra o której należy szybko zapomnieć – Roarr! Jurassic Edition. Tak w roku ubiegłym wyglądała lista polskich gier w ofercie Klabatera.

Najważniejszą produkcją był symulator prowadzenia karczmy Crossroads Inn, będący debiutanckim projektem wewnętrznego studia wydawcy i… pierwszym sukcesem. Wystarczył tydzień sprzedaży gry i przepustki sezonowej, by zwróciły się poniesione koszty. Przekonało to spółkę, by skoncentrować się na gatunku narrative rpg tycoons. W styczniu do sprzedaży trafił pierwszy dodatek, a na kwiecień zapowiedziany jest kolejny. Później produkcja ma trafić także na Switcha i Xboksa One.

Kolejnym ważnym projektem dla Klabatera jest lotnicza strzelanina Heliborne. Spółka nabyła do niej prawa, dzięki czemu może ulepszyć wydaną w roku 2017 wersję pecetową i wydać ją na konsolach (PS4, XBO) pod tytułem Heliborne: Enhanced Edition. Jak podkreśla studio, rzecz łączy w sobie mobę, symulator oraz sieciową strzelankę.

Idąc za sukcesem Crossroads Inn, spółka opracowuje kolejne podobne tytuły. Obie związane są z licencjami pozyskanymi od sieci Discovery Networks. Moonshiners: The Game traktuje o ludziach, którzy produkują nielegalny bimber, a Animal Planet: The Game przenosi gracza w świat dzikich zwierząt.

Tropem We. The Revolution wydaje się podążać Help Will Come Tomorrow. Gra opowiada o losach ocalałych z ataku terrorystycznego na kolej transsyberyjską w Rosji w 1917 roku. Z sukcesem zakończyła ona zbiórkę na Kickstarterze, na którym jej autorom udało się zebrać blisko 15 tysięcy dolarów. Premiera Help Will Come Tomorrow zaplanowana jest na 21 kwietnia, a poza pecetami tytuł trafi na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One.

Klabater odpowiada także za wydanie thrillera psychologicznego This is the Zodiac Speaking rodzimego studia Punch Punk Games. Fabułę oparto na prawdziwej historii seryjnego mordercy Zodiaka, który nigdy nie został załapany (polecamy zresztą bazujący na jego zbrodniach film Davida Finchera!). Gra w tym roku ma trafić na pecety, PlayStation 4, Switcha i Xboksa One.

Na zlecenie Klabatera studio Juggler Games tworzy grę The Amazing American Circus. Produkcja przenosi gracza do Ameryki u schyłku XIX wieku, gdzie będzie zarządzał wędrowną trupą teatralno-cyrkową. Więcej szczegółów poznamy wkrótce.

Ostatnią zapowiedzianą na ten rok produkcją jest Skyhill: Black Mist od rosyjskiego studia Mandragora. Jest to horror z elementami survivalu, w którym gracz w zamkniętym budynku korporacyjnym zawalczy z hordami piekielnych bestii. Gra trafi na PC, PlayStation 4, Switcha i Xboksa One.