The Riftbreaker zbroi się na nowym zwiastunie

Miotacze płomieni i rakiet przydadzą się przed premierą, o której EXOR Studios właśnie zaczyna opowiadać.

Ubiegłoroczna zmiana planów wydawniczych została doprecyzowana – w Riftbreakera zagramy tej jesieni. Futurystyczny miks rozbudowy bazy i erpega akcji trafi na rynek równolegle na pecetach oraz na PlayStation 5 i Xboksie Series X|S. W dniu premiery konsolowy Riftbreaker otrzyma także wydanie pudełkowe, zaś w późniejszym terminie na rynek trafią wersje na konsole poprzedniej generacji. Jednocześnie Exor Studios donosi, że gra zbliża się do stanu „feature complete” i da się ją ograć od początku do końca.

Nadal trwają prace polegające na płodzeniu nowej zawartości – i na dowód szczecinianie opublikowali aktualizację zamkniętej wersji alfa gry. Obszerna lista zmian obejmuje m.in. dodanie nowego drzewka rozwoju i szeregu agresywnych kreatur. W grze pojawiła się hack’n’slashowa kara za zgon polegająca na upuszczeniu niesionych przedmiotów, zadebiutowały też nowe rodzaje wieżyczek obronnych. Szeregu zmian doczekał się tryb Survival, poprawiono też wydajność, dodano nowe dźwięki, a nawet zmieniono zachowanie rozbryzgów krwi naszych ofiar.

Nowe narzędzia zniszczenia i infiltracji prezentuje pełen efektów cząsteczkowych zwiastun, na którym kapitan Ashley S. Nowak zwiedza niegościnną Galateę 37 i ​dyskutuje ze swym pancernym kostiumem.

Wersja alfa to byt odrębny od prologu (czyli: dema). Bezpłatną wersję próbną Riftbreakera znajdziecie na Steamie i na GOG-u. Niewykluczone, że za jakiś czas zadebiutuje także na Epic Game Store – produkcja jest obecnie dostępna również na tej platformie.