The Last Case of Benedict Fox ma fabułę i nie zawaha się jej użyć!

TLCoBF (cóż za zmyślny skrót!) zdaje się pulpową powieścią, sprzedawaną na dworcu w cenie paczki papierosów… i, żebyśmy mieli jasność, to komplement!

Po I wojnie światowej zbrodnie przeniosły się z pól bitew do mieszkań i domów. Jako tytułowy Benedict Fox, samozwańczy detektyw, ruszymy rozwiązać kryminalne zagadki, w czym pomoże nam możliwość wejścia we wspomnienia ofiar. Co prawda zawalczymy w nich z lovecraftowskimi potworami, szczęśliwie jednak: nasz bohater współpracuje z demonem, co zapewnia mu nadnaturalne moce.

Naszym celem być odkrycie tajemnic rezydencji, w której przed laty zamordowano parę i porwano jej dziecko. Tytuł Plot Twist ma błyszczeć nie tylko za sprawą fabuły (na której skupia się zwiastun), ale także najeżonego kombinacjami systemu walki i „metroidvaniowego” projektu świata.

Dodajmy, że autorzy i autorki całkiem niedawno pochwalili się (sporym!) zainteresowaniem wywołanym przez demo podczas steamowego festiwalu.

Ich ytuł zadebiutuje już 27 kwietnia. Subskrybenci Game Passa przypiszą go za darmo do swoich bibliotek już w chwili premiery.