The Invincible – retrofuturyzm na zwiastunie filmowym z fragmentem rozgrywki

Adaptacja powieści Niezwyciężony Stanisława Lema w interaktywnym świecie gier nabiera konkretnych kształtów. To, co do tej pory mogliśmy obserwować jedynie na fabularnych zwiastunach, grafikach koncepcyjnych i statycznych screenshotach wyraźnie zaczyna układać się w konkretny i spójny wizualnie świat.

W tym miejscu tej fantastycznej historii wkracza 11 bit studios i dokonuje dwóch rzeczy – stając się jednocześnie akcjonariuszem (5 procent akcji do III kwartału 2022 r.) krakowskiego studia Starward Industries oraz wydawcą gry zbudowanej na motywach prozy Stanisława Lema.

Tymczasem w swojej wizualnej formie gra Starward Industries najwyraźniej stawiają na atompunkowy retrofuturyzm, a przygody głównej bohaterki, astrobiolożki Yasnej, pełne będą dialogów i odcieni sepii Regis III, nadających zabawie oldschoolowego charakteru.

Jeśli uwielbiacie gry pełne tajemnic, a projekty robotów i statków kosmicznych obserwowane przez pryzmat lat 50. i 60. są dla was urokliwe – to czas poprzedzający premierę The Invincible zapewnie upłynie wam na lekturze Niezwyciężonego, przeglądaniu pobocznych historii związanych z wątkami fabularnymi gry oraz odliczaniu czasu na Steamie, GOG-uEpic Games Store (oraz sklepach dla posiadaczy konsol do gier) do… 2023 roku.