The Crackpet Show: Vixa Games zaprasza na wiksę

Czy są na sali fani roguelike’ów i „Happy Tree Friends”?

Gdańskie Vixa Games ma dla Was izometrycznego rogalika z bullet-hellowym nadzieniem. The Crackpot Show pozwala nam pokierować tytułowymi crackpetsami, a więc zwierzącymi gladiatorami, którzy uczestniczą w telewizyjnych zmaganiach transmitowanych w postapokaliptycznym świecie.

Cel jest prosty – przeżyć. Jego realizacja, zapewniają autorzy, już nie. Podzielone na kilka klas zwierzątka walczą (bądź solo, bądź w ramach czteroosobowej współpracy) o uwagę (i lajki!) widzów oraz gromadzą gwarantujący buffy sprzęt. Każdy „odcinek” to proceduralnie generowana mapa, złożona z tematycznych „klocków”. Poza tysiącami przeciwników możemy też liczyć na bossów, których projekty stanowią próbkę dość… osobliwego poczucia humoru twórców. (Zresztą zacytuję prasówkę: „Co? Nigdy wcześniej nie walczyłeś z wielką pływającą DUPĄ w słoiku? Kaman”).

Na pierwszym zwiastunie nie brak wulgarnych gestów, przepełnionej ekscytacją narracji, krwi oraz wspomnianego derrière w szklanym naczyniu.

Tytuł ukaże się (na pecetach i Switchu) w drugim kwartale 2021. Więcej dowiecie się o nim z jego steamowej karty katalogowej.